Poplachové zabezpečovací a tísňové systémy (PZTS, dříve EZS)

Zajišťujeme instalaci a montáž zabezpečení objektů (PZTS) s nízkou i vysokou úrovní rizika.

Provádíme návrh bezpečnostního systému, montáž včetně naprogramování systému zaškolení, výchozí revize a následného záručního i pozáručního servisu.

Využití zabezpečovacích a tísňových systémů

Poplachový zabezpečovací systém

Poplachová a tísňová zabezpečovací zařízení slouží k ochraně zdraví, života a majetku osob. Tato zařízení se používají k zabezpečení různých typů objektů, například pro zabezpečení bytu, či jako alarm do domu nebo bezpečnostní systém do komerčních objektů, nákupních center, výrobních hal a průmyslových areálů. Systémy PZTS byly dříve nazývány jako systémy EZS.

Hlavním prvkem bezpečnostního zařízení je ústředna PZTS (EZS), která vyhodnocuje signály z detektorů a na základě stavu systému vyhlašuje poplach. Zabezpečovací systém je ovládán pomocí klávesnice, karty, čipu nebo dálkově rádiovým ovladačem.

Poplachový zabezpečovací a tísňový systém je složen z mnoha komponentů, které komunikují jednotkou ústřednou bezdrátově (bezdrátový zabezpečovací systém) nebo tzv. po kabelu, tedy drátově (drátový zabezpečovací systém).

Nejpoužívanější prvky bezpečnostních systémů

K zabezpečení rodinného domu či jiného objektu jsou nejčastěji používané následující komponenty.

  • Prostorové detektory
  • Snímače otevření a rozbití skla – magnetické kontakty příložné, závrtné, audiodetektory
  • Prostředky osobní a předmětové ochrany – tísňové hlásiče, otřesové detektory, kouřové hlásiče, výstupní prvky – vnitřní a venkovní sirény, GSM komunikátory, napojení na pult centralizované ochrany (PCO)

Používané technologie pro zabezpečovací zařízení

Prostorový detektor bezpečnostního systému

Naše společnost využívá k zabezpečení domu, bytu či jiných objektů produkty od ověřených a spolehlivých značek: Dominus Millenium, Galaxy, DSC Power, EZS Jablotron, Satel či Ajax. Montáže zabezpečovacích systémů provádíme v Praze i po celé České republice.

Našim klientům nabízíme drátový i bezdrátový zabezpečovací systém PZTS. Prvky obou typů zabezpečení lze v současné době kombinovat a vytvořit tak bezpečnostní systém s optimálním využitím poměru cena – výkon, který co nejlépe splňuje požadavky zákazníka.

Prvky bezpečnostního systému

V navrhovaných systémech používáme prvky od více výrobců s ohledem na požadovaný stupeň zabezpečení. Protože zabezpečovací technika je stavebnicový systém, lze jej snadno rozšiřovat o další prvky zvyšující ochranu majetku (hlásiče požáru, přidání detektorů pohybu a jiné) nebo zvyšující komfort obsluhy zařízení (klíčenky apod.).

Nevíte si rady, jak vybrat zabezpečovací a tísňový systém domu? Obraťte se na nás! Zabezpečovací systémy jsou velmi variabilní, proto je navrhujeme každému klientovi individuálně na základě jeho možností a požadavků.