Zabezpečení bytu

Spolehlivé zabezpečení bytu

Kvalitní elektronické zabezpečení bytu je základem pro ochranu vašeho bezpečí. Nedoporučujeme spoléhat na přirozenou bezpečnost bytového domu a pocit jistoty, bydlíte-li ve vyšších podlažích. Anonymity jednotlivých bytových jednotek obvykle využívají právě zloději, kteří vědí, že zabezpečení bytu bývá většinou zcela nedostatečné.

Nepodceňte ochranu vašeho majetku a života. Investice do spolehlivého elektronického zabezpečení bytu nebo vchodových dveří se vám několikanásobně vrátí!

Jak vybrat vhodné zabezpečení bytu?

Výběr vhodného zabezpečení bytu je závislý na charakteristice zabezpečovaného prostoru. Odvíjí se od toho, kde je byt v domě umístěn, v jaké lokalitě, jaká je zde míra rizika nebo jsou-li přítomny nějaké další rizikové faktory. Na základě toho připravujeme bezpečnostní řešení.

S celým procesem volby zabezpečení vám pomůže náš kvalifikovaný obchodní zástupce, který vám zdarma poradí a navrhne optimální řešení s ohledem na všechna rizika. Nejčastěji se přistupuje k zabezpečení dveří bytu, ale součástí řešení jsou i další bezpečnostní opatření.

Naše společnost MACOM SECURITY nabízí komplexní služby v oblasti slaboproudých systémů a provádí zabezpečení bytů, rodinných domů, bytových domů, kancelářských prostorů či výrobních hal. Vytvoříme vám tedy efektivní řešení na míru, ať již potřebujete elektronické zabezpečení bytu nebo například zabezpečení domu. (prolinkovat se zabezpečení domu)

Jaké nabízíme zabezpečení bytu?

Zabezpečení bytu je závislé na zvoleném bezpečnostním řešení. Naše společnost zajišťuje elektronické zabezpečení bytu za pomocí návrhu a instalace bezpečnostních kamerových systémů, instalace poplachových a tísňových zabezpečovacích systémů či například elektronické požární signalizace.

Zabezpečení vchodových dveří do bytu může být zajištěno domovními dorozumívacími systémy. V bytových domech jsou často využívány také přístupové systémy, které jsou v kombinaci s domovními telefony a elektrickými zámky významnou formou zabezpečení bytu.

Zabezpečení bytu pomocí poplachových zabezpečovacích a tísňových systémů (PZTS, DŘÍVE EZS)

Významnou součástí zabezpečení bytů jsou poplachová a tísňová zabezpečovací zařízení PZTS. Tyto systémy byly dříve nazývány jako EZS. K zabezpečení bytu i jiných objektů pomocí systémů PZTS se nejčastěji používají prostorové detektory, snímače otevření a rozbití skla, tísňové hlásiče, kouřové hlásiče a další prvky.

Hlavním prvkem je pak ústředna PZTS, která vyhodnocuje signály z detektorů a případně vyhlašuje poplach. Systém je ovládán klávesnicí, kartou, čipem nebo dálkovým ovladačem. Klientům nabízíme drátový i bezdrátový zabezpečovací systém.

Pro efektivní zabezpečení bytu vám připravíme návrh bezpečnostního systému, montáž včetně naprogramování, zaškolení, výchozí revize i záruční a pozáruční servis.

Zabezpečení bytu pomocí elektronické požární signalizace (EPS)

Účinné elektronické zabezpečení bytu před požárem vám zajistí elektronická požární signalizace EPS. Včasné rozeznání prvotních příznaků požáru je zajištěno spolehlivou detekcí pomocí EPS čidel, poplachová informace je následně přijímána ústřednou EPS, u které je přítomna stálá obsluha nebo připojeno zařízení dálkového přenosu.

Používaná technologie EPS je závislá na projektové dokumentaci daného objektu. Naše společnost používá k montáži EPS systémy renomovaných světových výrobců. Provádíme také revize a kontroly provozuschopnosti požárně bezpečnostního zařízení.

Zabezpečení bytu kamerovými systémy (CCTV)

Kamerové systémy CCTV slouží jako velmi efektivní zabezpečení bytu. Zajistíme vám návrh a instalaci kamerového systému včetně zaškolení. K montáži používáme prvky od ověřených výrobců, aby systém co nejlépe splňoval požadavky zákazníka.

Také provádíme revize systému i následný záruční a pozáruční servis. Tam, kde není možné použít standardní řešení ve formě drátového kamerové systému, instalujeme bezdrátový kamerový systém.

Pro zabezpečení vchodových dveří bytu instalujeme dveřní digitální kukátka s kamerou, které vám umožňují bezpečně monitorovat prostor za vašimi dveřmi.

Přístupové systémy – zabezpečení přístupu do bytu (ACS)

Přístupové systémy ACS slouží k zabezpečení přístupu do bytu nebo do jakéhokoliv jiného prostoru pouze pro oprávněné osoby s možností časového omezení. Tyto systémy ovládají mechanické zábrany jako jsou dveře, brány či turnikety.

Pro zvýšení kvality zabezpečení bytů v bytových domech používáme propojení přístupových systémů ACS, dorozumívacích systémů DDS a elektrických zámků. Důležitou součástí přístupových systémů jsou také samozamykací zámky, které za pomocí zavírače dveře po jejich zavření ihned uzamknou.

Samozamykací zámky jsou výrazným bezpečnostním prvkem pro zabezpečení dveří bytu, který nekomplikuje přístup do bytu a současně je vhodným řešením z hlediska ochrany majetku i požární bezpečnosti.

Domovní dorozumívací systémy (DDS)

Zabezpečení bytu lze zajistit také pomocí domovních dorozumívacích systémů DDS, které se stanou významným bezpečnostním prvkem, ale také funkčním doplňkem ve vaší domácnosti. Domácí telefony a videotelefony instalujeme do bytů, ale také rodinných domů nebo velkých bytových domů.

Využíváme jednoduchá komunikační zařízení a domovní telefony s kamerou i velké systémy pro prostory s několika vchody. Systém obsahuje zvonková tabla, která jsou propojena s domácími telefony v bytech. Do systému je možné také připojit u dveří bytu zvonky. Tabla lze následně propojit s přístupovým systémem a elektrickými zámky.

Spolehlivý dveřní videotelefon či domovní telefon zajistí efektivní zabezpečení vchodových dveří do bytu.

Zabezpečení bytu od MACOM SECURITY

Připravíme vám optimální bezpečností řešení ochrany vašeho majetku a zdraví. Součástí instalace bezpečnostních zařízení je návrh zabezpečení bytu, dodávka bezpečnostních zařízení, montážní a instalační práce, naprogramování včetně nastavení systému, zaškolení obsluhy a výchozí revize systému. Našim klientům nabízíme také záruční a pozáruční servis i nepřetržitou servisní pomoc. Máte zájem o zabezpečení bytu? Pro vypracování nezávazné nabídky nás kontaktujte!