Jak zabezpečit chalupu v zimě? Vsaďte na vhodný kamerový systém

Vlastnit chatu je velmi příjemná věc, zejména pak v létě, kdy můžete zabouchnout panelákové dveře a vyrazit o víkendu relaxovat do přírody. Jenže chaty a chalupy bývají často rajónem zlodějů, kteří v zimě vidí perfektní příležitost, jak nehlídaný objekt vykrást. Pokud těmto nepříjemnostem chcete včas předejít, jednoduše vsaďte na správné zabezpečení.

Myslete na bezpečnost včas

Chcete-li mít jistotu, že váš majetek bude v bezpečí, je třeba se na to co nejlépe připravit. První, na co je třeba pamatovat, je zanechat v chalupě co nejméně cenných věcí. Jednoduše řečeno, co můžete, tak odvezte. Je však pochopitelné, že stěhovat nábytek a veškeré vybavení nejde a často není ani kam. Před opuštěním chalupy tedy raději sbalte starožitnosti, drahá kola a elektroniku. Ovšem zloděj nepohrdne ani flaškou alkoholu či oblečením. Na to je potřeba také myslet.

Elektronické zabezpečení vám ulehčí spaní

Pokud nechcete jen věřit a doufat, že zrovna vaši chatu si zloděj nevybere, vsaďte na elektronické zabezpečení. Do chalupy si můžete nechat namontovat různé kamerové systémy, čidla či detektor pohybu, který vás upozorní na případného nezvaného hosta v objektu. Na nebezpečí reagují několika způsoby, nejčastěji to bývá siréna, na kterou však dnes již málokdo reaguje, mnohem praktičtější je automatické volání na vámi zvolený telefon nebo zaslání SMS zprávy. Kamerový systém vám můžeme nainstalovat všude, kde je třeba, tedy chaty a chalupy nevyjímaje. 

Mechanické zabezpečení jako doplňkové řešení

Kromě kamerového systému ještě doporučujeme dobře zabezpečit okna, terasy, balkón. Velmi praktické jsou mříže a v případě oken také okenice, které mohou alespoň částečně znesnadnit vstup nezvaných hostů, ale také větru a dalším nešvarům počasí.

Nezapomínejte i v zimě na chalupu čas od času zajet, vše zkontrolovat. Budete tak mít jistotu, že je váš majetek v pořádku. A my vám rádi pomůžeme jej ochránit. 

Nabídku našich kamerových systému naleznete zde.