Požár! Noční můra každého z nás!

Zabránit vzniku požáru nedokáže stoprocentně nikdo z nás. Každým rokem hoří stovky bytů, rodinných domů nebo rekreačních objektů a škody dosahují stamilionů korun. Ze statistických údajů bohužel vyplývá, že tyto požáry mají nejtragičtější následky. Zemřou při nich desítky lidí a další stovky utrpí různá zranění. Většina domácností, oproti institucím nebo výrobním areálům, totiž zanedbává protipožární ochranu, přitom lidská neopatrnost patří mezi hlavní příčiny vzniku požárů.

Nejčastější příčiny vzniku požáru

Požáry v domácnostech zapříčiňuje nejčastěji nedbalost při zacházení s otevřeným ohněm, například nevhodně odložené nedopalky cigaret, svíčky ponechané bez dozoru, zapomenuté jídlo na vařiči nebo užití hořlavých látek při zapalování kamen.  Významnou roli při vzniku požárů hraje rovněž neopatrnost při vytápění budov. Lidé zanedbávají údržbu topidel a kouřovodů, nedodržují bezpečnostní pravidla, nevhodně uskladňují topivo atd.

Jak minimalizovat riziko požáru?

Pořízením vhodného vybavení můžete výrazně snížit riziko vzniku a šíření požáru! Zachráníte tím nejen svůj majetek, ale i lidské životy. Investice do zabezpečení své domácnosti z hlediska požární ochrany se opravdu vyplatí. Případný požár totiž zcela jistě způsobí mnohem větší škody, než jsou stokorunové investice do hasicího přístroje nebo požárního hlásiče. Obojí dnes patří mezi základní protipožární vybavení, které by již nemělo chybět v žádné domácnosti. Oheň může vzniknout i během spánku nebo v místnosti, ve které se zrovna nezdržujete. Autonomní detektory požáru Vás na tuto skutečnost okamžitě upozorní! 

Elektrická požární signalizace

Koupě bezdrátového autonomního hlásiče je dnes již poměrně levnou záležitostí, která Vám může zajistit klidnější spaní. Daleko lepším a komplexnějším řešením však je systém elektrické požární signalizace (EPS), který se používá ve výrobních halách nebo prostorách s vysokou koncentrací lidí (tam je povinností), avšak jeho instalace se doporučuje i do domácností! EPS poskytuje velice účinný systém plně automatizované ochrany, který je propojený s požární ústřednou. Navíc zlepšuje podmínky pojištění, protože sjednané pojištění se vždy odvíjí od míry zabezpečení dané domácnosti.

Více o procesech a zařízeních EPS, které se v případě požáru spustí a omezí účinky požáru, Vám sdělí kvalifikovaní odborníci naší firmy.

Více o elektické požární signalizaci zde