Proč je dobré nepodcenit zabezpečení chalup v zimním období

Ačkoliv se zima pomalu chýlí ke konci a chataři se už se pomalu těší, až své chalupy zase odzimují a budou si moci užívat víkendového relaxu, je stále vhodné myslet na vhodné zabezpečení.

Zejména v zimě jsou tyto nemovitosti častým zájmem zlodějů. Není jednoduché se bránit, když bydlíte mnoho kilometrů daleko a chatové oblasti často bývají v zimním období opuštěné. Nicméně určitě se vyplatí investovat do zabezpečení, a to jak klasických alarmů a kamerových systémů, tak i různých atrap, které zloděje minimálně vylekají a znejistí. Máme pro vás pár praktických tipů, jak na to.

Elektronické zabezpečení pro váš klidnější spánek

Pokud máte v chalupě dražší vybavení a nechcete riskovat, že o něj přijdete, zvažte elektronické zabezpečení. V současné době existuje nepřeberné množství alarmů a monitorovacích systémů, které upozorní na nezvané hosty. Navíc ty dražší mají výhodu v tom, že jsou propojeny na bezpečnostní agenturu, místní policii nebo váš mobil a vy se tak dozvíte, že se něco děje. 
Zvolit můžete také světelné čidlo, které lze instalovat u vchodu a zloděje vyleká, či upozorní sousedy, že se něco děje. Ale pozor, je vhodné nastavit jej trochu výše, aby čidlo nereagovalo například na kočku. 

Atrapa jako skvělá alternativa pravého alarmu

Pokud nechcete investovat vyšší sumu za drahý alarm, ale přesto byste svou chatu rádi aspoň trochu zabezpečili, můžete zvolit věrně vypadající atrapu. Jak se říká, vystrašte svého zloděje dříve, nežli to udělá on. Pravda, že toto řešení nemusí fungovat na 100 %, ale rozhodně to stojí za zkoušku. Není také na škodu podpořit tento způsob zabezpečení výstražní cedulí nebo nálepkou. Možná si říkáte, že je to zbytečné, ale z čistě psychologického hlediska, to může případného zloděje vystrašit a raději půjde o dům dál. Navíc atrapy alarmů jsou často tak věrohodné, že jsou prakticky k nerozeznání.